Aktuálně přepracovávám své modely, pročištuju atd. a uvažuju jaké je best řešení pro předání dat libovolnému datagridu. Aktuálně datagridy pod nette co umí doctrine vyžadují QueryBuilder aby se pak dalo v datagridu filtrovat či sortovat. Pracuje se s tím docela fajn.

Ale pohrávám si s myšlenkou to přepsat aby to pracovalo s QueryObject? Resp. už jsem si to přepsal, ale musím tam řešit docela nepěkné věci protože je potřeba předat jak repository tak QO a je to takové celkově ee oproti QB ;)

Co na to ostatní a hlavně master ? ;)

Podle mě to nedává moc smysl. Datagrid potřebuje nějak s tou query manipulovat aby mohl ovládat filtrování a řazení. Pokud bys chtěl použít QO, tak se to hodně zkomplikuje, protože bys ještě nad abstrakcí nad abstrakcí musel postavit vlastní abstrakci na filtrování :)

Buďto bych použil QueryBuilder, nebo nepoužíval automatiku na filtrování atd, ale filtroval a řadil ručně, něco jako je v nextras datagridu. Zásadní výhoda, proč nad tím vůbec uvažovat, je podle mě prostor pro optimalizaci, který je v QO velký, už jenom díky postFetch.

Jak bys to chtěl řešit, kdybys tam měl použít QO?

No hele pomocí QO se mě to povedlo tak že tam byla obecná filtrovací metoda. Sorting byl v pohodě, ten se dá přece nastavit když data čteš. Ale nebylo to moc čisté no ;)


You must first log in to participate in this discussion